Rozwój kryptowalut zagraża globalnej dominacji dolara amerykańskiego na rynku walutowym pod groźbą

Adrian Chrzanowski - 06 / kwietnia / 22 290 Sheena Shah: Kryptowaluty podważają globalny prymat dolara amerykańskiego

 

Wiodący strateg ds. aktywów cyfrowych w Morgan Stanly wierzy, że waluty cyfrowe mogą stać na równi z tradycyjnymi, fiducjarnymi walutami. Sheena Shah w podcaście Market Thoughts stwierdziła, że kryptowaluty już zaczęły podważać globalny prymat dolara amerykańskiego ze względu na rosnące zainteresowanie wśród osób prywatnych i firm.

Shah powiedział 

„Konsumenci i firmy coraz częściej szukają transakcji w kryptowalutach. Być może większość z nich chce po prostu handlować aktywami, jednak ponieważ transakcje w walutach cyfrowych stają się łatwiejsze, a ramy regulacyjne są jaśniejsze, waluty cyfrowe mogą stać na równi z konwencjonalnymi” .

Kryptosceptycy twierdzą, że towary i usługi nie mogą być kwotowane w walutach cyfrowych, takich jak bitcoin, ze względu na zmienność. Jednak cena kryptowalut może zacząć się stabilizować, ponieważ ludzie coraz częściej zaczną kupować towary codziennego użytku za pomocą kryptowalut, Shah jest pewien. Jej zdaniem nadszedł czas, kiedy stabilność kryptowalut i ich popularność będą tylko rosły.
Aby aktywa cyfrowe mogły zostać sklasyfikowane jako waluta, płatności za jej pomocą muszą być proste, musi być możliwe użycie ich do płacenia podatków, a także musi stać się częścią rezerwy złota i walut obcych. Wiele firm kryptograficznych i giełd, mówi Shah, wydało już karty debetowe kryptowalut Visa i Mastercard, które ułatwiają dokonywanie płatności w walutach cyfrowych.
W 2021 r. Visa poinformowała, że w podobnych płatnościach przetworzyła 2,5 miliarda dolarów.Ponadto kilka samorządów lokalnych i krajowych wprowadziło lub zaproponowało przepisy umożliwiające obywatelom płacenie podatków za pomocą aktywów cyfrowych. Na przykład Rio de Janeiro, którego mieszkańcy mogą płacić podatki w bitcoinach od 2023 roku, czy amerykańskie stany Floryda i Kolorado, których gubernatorzy zaproponowali, aby umożliwić płacenie opłat stanowych w kryptowalutach.

„Kryptowaluty przechodzą długą drogę w kwestionowaniu dominacji dolara amerykańskiego, a niedawne zarządzenie prezydenta w sprawie aktywów cyfrowych mówi, że na razie regulatorzy nie będą przeszkadzać aktywom cyfrowym” – mówi strateg Morgan Stanley. Wcześniej analitycy Morgan Stanley opublikowali raport, który mówił o spowolnieniu w branży DeFi i stwierdzili, że w najbliższych latach branża będzie się bardzo powoli rozwijać.


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
Sheena Shah: Kryptowaluty podważają globalny prymat dolara amerykańskiego

Zrozumienie ryzyka w inwestycjach

Inwestowanie w aktywa rynku finansowego naraża Cię na szereg ryzyk. Mówimy o parze zwrot/ryzyko, ponieważ są one ze sobą nierozerwalnie związane.

25 / 04 / 23
Sheena Shah: Kryptowaluty podważają globalny prymat dolara amerykańskiego

Jak innowacje w branży spożywczej generują duże zyski

Przegląd niektórych wielkich innowacji Quebecu w ekologicznej żywności i gotowaniu. Skupmy się nie na trendach, ale na wynikach badań i rozwoju, które obecnie można znaleźć na półkach sklepów spożywczych.

09 / 02 / 23
Sheena Shah: Kryptowaluty podważają globalny prymat dolara amerykańskiego

Zarządzanie projektami: definicja, funkcjonowanie i przydatność

Zarządzanie projektami to pierwsza rzecz, którą musi wiedzieć każdy kierownik projektu, aby z powodzeniem realizować projekt. Przecież dzięki opanowaniu tego, czym jest zarządzanie projektami, można zaplanować odpowiednie działania we właściwym czasie.

24 / 01 / 23
Sheena Shah: Kryptowaluty podważają globalny prymat dolara amerykańskiego

Rynek akcji: jakie informacje należy ignorować?

Patrząc na giełdę z perspektywy inwestora, łatwo zauważyć, że każda nowa informacja na rynku powoduje duży szum. Czasami jest tyle szumu, że trudno uchwycić istotę.

23 / 12 / 22
Sheena Shah: Kryptowaluty podważają globalny prymat dolara amerykańskiego

Akcje Alphabet mogą nabrać tempa w najbliższych tygodniach

Akcje Alphabet (GOOGLE) nie uniknęły gwałtownego wzrostu niechęci do ryzyka w pierwszej połowie czerwca, spowodowanego obawami przed recesją. Akcje spadły o ponad 10%, aby powrócić do najniższego poziomu z poprzedniego miesiąca-do około 2050 USD.

21 / 07 / 22
Sheena Shah: Kryptowaluty podważają globalny prymat dolara amerykańskiego

Euro Dolar Deflaguje i spada poniżej 1,0300

Gwałtowne przyspieszenie w dół dla dolara euro, osiągając kluczowe wsparcie 1,0300 po gwałtownym wzroście popytu na dolary amerykańskie po zmianie nastrojów na ryzyko.

08 / 07 / 22