★★★

Dyskusje na temat nowego oprogramowania Tesla

Adrian Chrzanowski - 17 / stycznia / 22 352 Recenzja nowego oprogramowania Tesli

Polaryzacyjne oprogramowanie Full Self-Driving Tesli powraca z kolejną rundą kontrowersji. Teraz do oprogramowania dołączone są profile, które zmieniają zachowanie oprogramowania, a jeden z wybranych elementów może wiązać się z zachowaniem, które narusza amerykańskie przepisy ruchu drogowego. The Verge po raz pierwszy zgłosiło w niedzielę zdjęcia właścicieli pokazujące tryby „Chill”, „Average” i „Assertive” FSD.

Każdy z tych trybów modyfikuje charakterystykę FSD pod względem odległości podążania, zmian pasów i nie tylko. Jednak kickerem dla tego trybu „Asertywny” jest fakt, że może on angażować się w więcej „rolling stopów”, zgodnie z opisem na poniższym zdjęciu. Oznacza to, że praktyka polegająca na nie zatrzymywaniu się całkowicie i całkowicie przed przejechaniem przez znak stopu.

Zachowanie to jest powszechnie nielegalne w całych Stanach Zjednoczonych. Oprócz hamowań toczących się, ten profil również „nie zjeżdża z pasów mijania”, co brzmi jak niezawodny sposób na zdenerwowanie innych kierowców, gdy zostaną zmuszeni do wyprzedzania z prawej strony. Tesla nie prowadzi działu public relations, który zajmuje się prośbami o komentarz. Trudno powiedzieć, jak często oprogramowanie może angażować się w niebezpieczne lub nielegalne zachowania. Powinniśmy, jak zawsze, zauważyć, że FSD nie jest technologią w pełni autonomiczną i nie ma obecnie w sprzedaży samochodów autonomicznych. Te profile jazdy pojawiły się po raz pierwszy w październiku wraz z aktualizacją 10.3. Jednak firma szybko to cofnęła.

Dyrektor generalny Elon Musk napisał na Twitterze, że producent samochodów „dostrzega pewne problemy” i przeskoczył właścicieli z powrotem do wersji 10.2, zanim pod koniec października opublikowano wersję 10.3.1. Profile FSD zostały uwzględnione w tej aktualizacji, zgodnie z tą stroną zewnętrzną, która zbiera informacje o wydaniu Tesli; sama firma nie publikuje ich w Internecie. Organy regulacyjne nadal przyglądają się technologiom Tesli. System Autopilot Tesli jest przedmiotem federalnego dochodzenia w sprawie wypadków z pojazdami ratowniczymi, a rząd otworzył oddzielną federalną śledztwo w sprawie możliwości grania w gry wideo podczas jazdy.

Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nakazała Tesli, aby w grudniu uniemożliwiła pasażerom granie w gry podczas jazdy. Teraz system działa tylko wtedy, gdy pojazd jest w parku.

 


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
Recenzja nowego oprogramowania Tesli

Zrozumienie ryzyka w inwestycjach

Inwestowanie w aktywa rynku finansowego naraża Cię na szereg ryzyk. Mówimy o parze zwrot/ryzyko, ponieważ są one ze sobą nierozerwalnie związane.

25 / 04 / 23
Recenzja nowego oprogramowania Tesli

Jak innowacje w branży spożywczej generują duże zyski

Przegląd niektórych wielkich innowacji Quebecu w ekologicznej żywności i gotowaniu. Skupmy się nie na trendach, ale na wynikach badań i rozwoju, które obecnie można znaleźć na półkach sklepów spożywczych.

09 / 02 / 23
Recenzja nowego oprogramowania Tesli

Zarządzanie projektami: definicja, funkcjonowanie i przydatność

Zarządzanie projektami to pierwsza rzecz, którą musi wiedzieć każdy kierownik projektu, aby z powodzeniem realizować projekt. Przecież dzięki opanowaniu tego, czym jest zarządzanie projektami, można zaplanować odpowiednie działania we właściwym czasie.

24 / 01 / 23
Recenzja nowego oprogramowania Tesli

Rynek akcji: jakie informacje należy ignorować?

Patrząc na giełdę z perspektywy inwestora, łatwo zauważyć, że każda nowa informacja na rynku powoduje duży szum. Czasami jest tyle szumu, że trudno uchwycić istotę.

23 / 12 / 22
Recenzja nowego oprogramowania Tesli

Akcje Alphabet mogą nabrać tempa w najbliższych tygodniach

Akcje Alphabet (GOOGLE) nie uniknęły gwałtownego wzrostu niechęci do ryzyka w pierwszej połowie czerwca, spowodowanego obawami przed recesją. Akcje spadły o ponad 10%, aby powrócić do najniższego poziomu z poprzedniego miesiąca-do około 2050 USD.

21 / 07 / 22
Recenzja nowego oprogramowania Tesli

Euro Dolar Deflaguje i spada poniżej 1,0300

Gwałtowne przyspieszenie w dół dla dolara euro, osiągając kluczowe wsparcie 1,0300 po gwałtownym wzroście popytu na dolary amerykańskie po zmianie nastrojów na ryzyko.

08 / 07 / 22