★★★★

Straty platformy wirtualnej. Cyberprzestępczość.

Adrian Chrzanowski - 30 / May / 23 59 Hakowanie platformy Beanstock: utrata wirtualnej giełdy

Włamanie na wirtualny rynek: platforma Beanstock traci prawie 200 milionów dolarów.

Blockchain, który opracował stabilną walutę, Stablecoin, był celem włamania, z całkowitą utratą aktywów w różnych kryptowalutach w wysokości około 182 milionów dolarów.

Hakerzy zdołali przenieść 24 830 monet eteru, które osiągnęły 76 milionów w ekwiwalencie waluty amerykańskiej, przy użyciu oprogramowania umożliwiającego przelewy pieniężne bez identyfikacji.

Po włamaniu wartość monety BEAN, która jest powiązana z walutą amerykańską w stosunku 1:1, spadła o 80% w ciągu kilku godzin, ale wkrótce powróciła do handlu po cenie dolara.

Hack Beanstalk był przerażającym czynnikiem dla rynku wirtualnych walut. Bitcoin, jeden z głównych i najsilniejszych rodzajów kryptowalut pod względem ceny, był notowany na poziomie 39 000 USD po incydencie, co oznacza spadek o 3% Ether - waluta Ethereum, druga najbardziej popularna po Bitcoinie, była notowana po średniej cenie 2 914 USD - spadek o około 4,5% . Pod koniec ostatnich siedmiu dni handlowych, dwie bazowe kryptowaluty odnotowały spadek zysków o 5% ich wartości w dolarach.

Naruszenie bezpieczeństwa w mechanizmie zarządzania sprawiło, że system był podatny na cyberatak.

 Deweloperzy Beanstock zbadali i odtworzyli algorytm infiltracji krok po kroku:

W historii pojawiła się informacja, że przestępcy przekazali skradzione pieniądze o wartości ćwierć miliona dolarów na pomoc na Ukrainie.

DeFi przyciąga na swój rynek wielu deponentów i dlatego zajmuje jeden z głównych celów cyberwłamań. W zeszłym miesiącu Ronin Network stracił kryptowalutę o wartości prawie 600 milionów dolarów w wyniku wirtualnego przestępstwa.


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
Hakowanie platformy Beanstock: utrata wirtualnej giełdy

Pięć kroków do udanych inwestycji w nieruchomości, nawet w czasie kryzysu

Jeśli wybrałeś już ścieżkę pasywnego dochodu i zachowania kapitału, to prędzej czy później Twoje kroki poprowadzą Cię na ścieżkę zwaną „inwestowaniem w nieruchomości”.

07 / 09 / 23
Hakowanie platformy Beanstock: utrata wirtualnej giełdy

Czy Bank Japonii zaostrzy politykę?Prognozy dziewięciu głównych banków Japonii

Komitet Polityki Pieniężnej (MPC) Banku Japonii zbierze się w piątek, 1 września. Czy Bank Japonii zaostrzy politykę w piątek?

29 / 08 / 23
Hakowanie platformy Beanstock: utrata wirtualnej giełdy

Globalna gospodarka będzie nadal zwalniać pomimo oznak odporności i wznowienia aktywności w Chinach

Gdzie indziej, nagłe ponowne zaangażowanie Chin w świat przygotowuje grunt pod szybkie ożywienie aktywności gospodarczej. Globalne warunki finansowe uległy poprawie, ponieważ presja inflacyjna zaczęła słabnąć

08 / 08 / 23
Hakowanie platformy Beanstock: utrata wirtualnej giełdy

Badanie zalet i wad finansowania pari-passu на dzisiejszym rynku

Finansowanie pari-passu jest popularną elastyczną metodą finansowania w dzisiejszym świecie biznesu. Jego największą zaletą jest równe traktowanie inwestorów, co daje każdemu równe szanse na spłatę kapitału. Finansowanie pari-passu może być jednak bardziej złożone niż finansowanie koncesyjne i wiąże się z pewnym ryzykiem.

02 / 06 / 23
Hakowanie platformy Beanstock: utrata wirtualnej giełdy

Straty platformy wirtualnej. Cyberprzestępczość.

Zbrodnia w świecie kryptowalut! Platforma Beanstock padła ofiarą cyberprzestępców, którzy ukradli prawie 200 milionów dolarów. Atakujący zaatakowali mechanizm zarządzania i przenieśli aktywa o wartości 182 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Incydent spowodował gwałtowny spadek wartości monety BEAN, ale cały rynek kryptowalut odnotował spadek.

30 / 05 / 23
Hakowanie platformy Beanstock: utrata wirtualnej giełdy

RYZYKO KONCENTRACJI: SYTUACJA TYPOWA DLA 1999 R

Rosnący wpływ gigantów technologicznych na indeks S&P 500 budzi obawy o koncentrację. Pięć dużych spółek odpowiada za większość wzrostu indeksu, podczas gdy inne spółki osiągają gorsze wyniki. Inwestorzy są ostrożni ze względu na ryzyko recesji i wysokie mnożniki wyceny. Pomimo niepewności gospodarczej, giganci technologiczni nabierają rozpędu.

28 / 05 / 23