Akcje Alphabet mogą nabrać tempa w najbliższych tygodniach

Adrian Chrzanowski - 21 / lipca / 22 276 Akcje Alphabet

Akcje Alphabet (GOOGLE) mogą wzrosnąć w krótkim okresie, gdy pesymizm inwestorów osiągnie ekstremalny poziom.


Akcje Alphabet mogą wzrosnąć, gdy pesymizm inwestorów osiągnie skrajne poziomy

Akcje Alphabet (GOOGLE) nie uniknęły gwałtownego wzrostu niechęci do ryzyka w pierwszej połowie czerwca, spowodowanego obawami przed recesją. Akcje spadły o ponad 10%, aby powrócić do najniższego poziomu z poprzedniego miesiąca-do około 2050 USD.

Jednak w najbliższych tygodniach akcje Alphabet mogą zacząć odbić się na wszystkich giełdach, biorąc pod uwagę techniczną konfigurację i bardzo znaczący pesymizm inwestorów.


Rzeczywiście, podobnie jak w maju, akcje Alphabet mają stosunkowo podobne objawy do badań nastrojów inwestorów na historycznie niskim poziomie. Na przykład cotygodniowe badanie Banku Ameryki spadło do 0%, co jest niezwykle rzadkim wskaźnikiem, podczas gdy wskaźnik inteligencji inwestorów byka/niedźwiedzia spadł do 0,60, najniższego poziomu od 2009 roku.

W tym kontekście, gdy prawie wszyscy inwestorzy są pesymistami i w dużej mierze chronią się przed pogorszeniem koniunktury, kupując opcje sprzedaży (według badań SentimenTrader), najlepiej jest przyjąć irytującą postawę i przewidzieć odbicie w czasie, gdy nadmiar pesymizmu minie.


Akcje alfabetu mogą wzrosnąć do $2,500 w najbliższych tygodniach

Z punktu widzenia analizy technicznej widzimy też konfigurację bardzo podobną do tej, która była znana wcześniej w tym roku. Akcje konsolidują się od kilku tygodni powyżej głównego wsparcia na poziomie około 2050 USD, podczas gdy RSI odbiegają w górę. W marcu akcje Alphabet wzrosły o 15% po konsolidacji na kilka tygodni powyżej głównego wsparcia o około 2500 USD, podczas gdy RSI rozeszły się.

Dlatego nie jest zaskakujące, że akcje Alphabet wzrosły wraz z szerszymi rynkami giełdowymi i przetestowały swój niedawny rekord wynoszący około 2400 USD lub nawet poprzednie wsparcie w wysokości 2500 USD, zanim główny trend spadkowy nadal się utrzyma.

Oczywiście ta krótkoterminowa tendencyjna perspektywa zostanie anulowana, jeśli akcje spadną poniżej wsparcia $2050.


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
Akcje Alphabet

Zrozumienie ryzyka w inwestycjach

Inwestowanie w aktywa rynku finansowego naraża Cię na szereg ryzyk. Mówimy o parze zwrot/ryzyko, ponieważ są one ze sobą nierozerwalnie związane.

25 / 04 / 23
Akcje Alphabet

Jak innowacje w branży spożywczej generują duże zyski

Przegląd niektórych wielkich innowacji Quebecu w ekologicznej żywności i gotowaniu. Skupmy się nie na trendach, ale na wynikach badań i rozwoju, które obecnie można znaleźć na półkach sklepów spożywczych.

09 / 02 / 23
Akcje Alphabet

Zarządzanie projektami: definicja, funkcjonowanie i przydatność

Zarządzanie projektami to pierwsza rzecz, którą musi wiedzieć każdy kierownik projektu, aby z powodzeniem realizować projekt. Przecież dzięki opanowaniu tego, czym jest zarządzanie projektami, można zaplanować odpowiednie działania we właściwym czasie.

24 / 01 / 23
Akcje Alphabet

Rynek akcji: jakie informacje należy ignorować?

Patrząc na giełdę z perspektywy inwestora, łatwo zauważyć, że każda nowa informacja na rynku powoduje duży szum. Czasami jest tyle szumu, że trudno uchwycić istotę.

23 / 12 / 22
Akcje Alphabet

Akcje Alphabet mogą nabrać tempa w najbliższych tygodniach

Akcje Alphabet (GOOGLE) nie uniknęły gwałtownego wzrostu niechęci do ryzyka w pierwszej połowie czerwca, spowodowanego obawami przed recesją. Akcje spadły o ponad 10%, aby powrócić do najniższego poziomu z poprzedniego miesiąca-do około 2050 USD.

21 / 07 / 22
Akcje Alphabet

Euro Dolar Deflaguje i spada poniżej 1,0300

Gwałtowne przyspieszenie w dół dla dolara euro, osiągając kluczowe wsparcie 1,0300 po gwałtownym wzroście popytu na dolary amerykańskie po zmianie nastrojów na ryzyko.

08 / 07 / 22