Recenzja Samsung Galaxy A52: Nowy Top za swoje pieniądze

Adrian Chrzanowski - 21 / September / 20 893 Samsung Galaxy A52

Spodoba ci się.

Jaki powinien być telefon Średniej klasy? Tak, cokolwiek, sama koncepcja Klasy średniej jest bardzo rozciągliwa i zależy od osobistych roszczeń i dochodów. Dla mnie jest to smartfon za 20-40 tysięcy rubli, urządzenia o dobrych cechach i różnych interesujących możliwościach mieszczą się w tym zakresie. Jednocześnie nadal nie są tak drogie jak prawdziwie flagowe urządzenia.

Przykładem takiego pewnego środka jest nowy Samsung Galaxy A52 z głośnikami stereo, ochroną przed wilgocią, jasnym ekranem o częstotliwości odświeżania 90 Hz i innymi dobrymi specyfikacjami. Zastąpił Galaxy A51 i ma nie tylko ulepszone wypełnienie, ale także bardziej atrakcyjny wygląd.

Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media

Zaprezentowany pod koniec 2019 r. Galaxy A51 stał się hitem sprzedaży w Rosji w 2020 r., wyprzedzając pozostałych konkurentów, w tym światowy hit iPhone ' a 11:

Nowość

Yandex Market nazwał najpopularniejsze smartfony 2020 roku

Kosta Baranów

28 grudzień 2020

Myślę, że nowy Galaxy A52 będzie również bardzo popularnym telefonem. Czy uda mu się powtórzyć sukces poprzednika i stać się najpopularniejszym, dowiemy się pod koniec 2021 roku, kiedy Yandex.Rynek tradycyjnie podzieli się statystykami. W międzyczasie przechodzimy do przeglądu.

Prosty i przejrzysty

Nie wymyślili radykalnie innego projektu dla nowych produktów w Samsungu: świeże Galaxy A52 i A72 wyglądają jak bliźniaki, różnice tylko w rozmiarze. A potem drobne-Junior i Senior są prawie tego samego formatu, a ich mieszanie jest zbyt proste.

Lewy A52, prawy A72. Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media

Przede wszystkim chcę zwrócić uwagę na powrót ochrony przed wilgocią: funkcja była w starszych smartfonach z serii A, ale potem zniknęła w Galaxy A50/A51. Teraz użyteczna właściwość powróciła, A Galaxy A52 nie boi się już zabiegów wodnych.

Galaxy A5 jako fotoprzykład, że ochrona przed wilgocią w starszych modelach z serii A była obecna. Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media

Wymiary telefonu są typowe dla Urządzenia z dużym ekranem. Jeśli chodzi o Galaxy A51, telefon stał się nieco większy i cięższy, ale można to przypisać zarówno pojawieniu się baterii o zwiększonej pojemności, jak i dodatkowej ochronie przed wilgocią.

Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media

Obudowa jest całkowicie Plastikowa, a po bokach znajduje się błyszcząca ramka, ale tył telefonu jest matowy. Jest przyjemny w dotyku, szorstki, przypomina trochę zapomniany miękki plastik. Podsumowując historię o projekcie, mogę powiedzieć, że telefon okazał się wygodny. Nie jest śliski, umiarkowanie duży i możesz cieszyć się Galaxy A52 bez obudowy ze spokojnym sercem. W recenzji Galaxy A72 narzekałem na szybki skaner linii papilarnych pod ekranem, W Galaxy A52 jest równie spokojny.

Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media

Gładki ekran

Wyścig przekątnych z czasem zwolnił: Galaxy A52 ma te same 6,5 cala, Co Galaxy A51. Rozdzielczość również pozostała na tym samym poziomie: 1080 × 2400 punktów, używany jest kolorowy Super AMOLED, w którym chcę nieco zmniejszyć domyślny jasny profil. Ale do wyboru są tylko dwa tryby: albo bardzo soczysty, albo bardzo wyblakły — więc dla siebie wybrałem fabryczne, wesołe parametry.

Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media

Z ważnych innowacji zwracam uwagę na nowy tryb odświeżania ekranu: teraz możesz wybrać między standardowym 60 Hz lub znacznie płynniejszym trybem 90 Hz. Nie chcę wracać po nim do zwykłego.

Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media

Wśród subtelnych innowacji możemy wymienić szkło ochronne Gorilla Glass 5, w przeciwnym razie wszystko jest znane. Jest to tryb Always On z powiadomieniami w trybie gotowości, idealna czerń i wystarczająca jasność na słoneczne dni.

Przedni otwór kamery jest starannie wyśrodkowany, bez wycięć. Pod tym względem gimnazjaliści nie wyglądają gorzej niż droższa seria S. Wyświetlacz z lekko zaokrąglonymi krawędziami — nie będzie miał trudności z naklejeniem szkła ochronnego lub folii.

Kamera

Może się wydawać, że z tyłu znajduje się pięć obiektywów: trzy duże otwory i dwa małe. Ale to zwodnicze wrażenie, kamery są cztery, po prostu taki projekt w jednostce wielokomorowej, w której lampa błyskowa łączy się z resztą modułów.

Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media

W stosunku do zeszłorocznego Galaxy A51 aparat stał się lepszy. Po pierwsze, zastosowano nowy większy czujnik 64 MP. Po drugie, smartfon klasy średniej ma wreszcie stabilizację optyczną. Jeśli chcesz robić zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości, musisz ręcznie wybrać ten tryb w ustawieniach telefonu. Domyślnie ustawiony jest tryb 16 MP: jakość nie różni się zbytnio, ale jeśli potrzebujesz większej szczegółowości, możesz przełączyć się na 64 MP. Ponadto w tym trybie można korzystać z podwójnego zoomu cyfrowego z umiarkowaną utratą jakości. Jeśli chcesz, możesz odkręcić więcej, ale zdjęcia będą w ten sposób.

Ogólnie rzecz biorąc, aparat jest dobry, a podczas fotografowania w ciągu dnia lub w niezbyt ciemnym pomieszczeniu uzyskuje się konsekwentnie przyjemne wyniki. Obraz jest wyraźny, jasny, ale nie przesycony, tryb HDR działa umiarkowanie i nie psuje kadru.

Gdy jest mało światła, to już wyraźnie widać różnicę w stosunku do droższych flagowców: redukcja szumów wpływa na szczegóły zdjęć, poza tym wychodzą jaśniej niż w rzeczywistości. Wydaje się, że dane są bardziej widoczne, ale atmosfera znika, jeśli filmujesz wieczorem na ulicy. I tak, Telefon nie przykleja zdjęć natychmiast, musisz poczekać pięć sekund i mocno trzymać smartfon, aby nie uzyskać rozmazanego zdjęcia.

Tryb normalny

Tryb nocny

Telefon ma ultraszerokokątny obiektyw 12 MP: pod względem szczegółów, jak zwykle, jest gorszy od głównego modułu, ale łatwiej jest uchwycić architekturę lub po prostu oryginalne sceny. I możesz uruchomić tryb nocny, jeśli musisz strzelać w półciemnym otoczeniu.

Przykładowa ramka na superszybki

Nie widzę większego sensu w aparacie 5 MP do robienia zdjęć makro, ale obowiązek zobowiązuje do zrobienia zdjęcia testowego i dodania go do recenzji:

Czujnik głębokości 5 MP pomaga w fotografowaniu portretów, ale w porównaniu do Galaxy A72, gdzie nie ma takiego modułu, różnica w jakości jest znikoma. Szkoda więc, że nie został zastąpiony zoomem optycznym, jak w starszym modelu.

Biorąc pod uwagę słabe oświetlenie biurowe, okazuje się dobrze

Przykład fotografowania z przodu aparatu

Charakterystyka żelaza

Dostałem Galaxy A52 w swojej najbardziej zaawansowanej wersji: 8 GB PAMIĘCI RAM i 256 GB własnej, a jako procesor — popularny w klasie średniej Snapdragon 720G. myślę, że model podstawowy okaże się bardziej popularny wśród kupujących: ma tylko 4 GB PAMIĘCI RAM, a jego jest dość dużo, 128 GB.

Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media

Test trottling telefon przechodzi początkowo bez większych strat, ale po serii ciężkich testów wyniki spadają o 20 procent. Jeśli planujesz grać na maksymalnych ustawieniach graficznych w Cod Mobile, możesz napotkać spadek liczby klatek na sekundę, ale jeśli wrócisz do średnich parametrów, odczucia będą przyjemne.

Jest Gniazdo Karty pamięci, ale jest połączone z wnęką na kartę SIM, więc od razu włóż dwie karty SIM, a microSD nie wyjdzie.

Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Me ia

Jeśli nie masz gier w planach lub po prostu nie masz specjalnych wymagań, wystarczy standardowe 4 GB pamięci. Z czasem najprawdopodobniej system zacznie zwalniać, ale jeśli chcesz być bezpieczny, spójrz w stronę starszej wersji z 8 GB PAMIĘCI RAM.

Wśród przydatnych drobiazgów głośników stereo z dobrym marginesem głośności działa nawet zwykłe przewodowe Radio FM. Otrzymujemy również NFC do szybkich płatności, stabilną nawigację, bezproblemowe Wi-Fi i USB Type-C do ładowania smartfona.

Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media

Czas pracy

Telefon obsługuje szybkie ładowanie, ale nie jest wyposażony w najmocniejszy zasilacz 15 W. Aby przyspieszyć to szybkie ładowanie, możesz kupić zasilacz o mocy 25 W, który ładuje smartfon od 0 do 50% w ciągu pół godziny.


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
Samsung Galaxy A52

Pięć kroków do udanych inwestycji w nieruchomości, nawet w czasie kryzysu

Jeśli wybrałeś już ścieżkę pasywnego dochodu i zachowania kapitału, to prędzej czy później Twoje kroki poprowadzą Cię na ścieżkę zwaną „inwestowaniem w nieruchomości”.

07 / 09 / 23
Samsung Galaxy A52

Czy Bank Japonii zaostrzy politykę?Prognozy dziewięciu głównych banków Japonii

Komitet Polityki Pieniężnej (MPC) Banku Japonii zbierze się w piątek, 1 września. Czy Bank Japonii zaostrzy politykę w piątek?

29 / 08 / 23
Samsung Galaxy A52

Globalna gospodarka będzie nadal zwalniać pomimo oznak odporności i wznowienia aktywności w Chinach

Gdzie indziej, nagłe ponowne zaangażowanie Chin w świat przygotowuje grunt pod szybkie ożywienie aktywności gospodarczej. Globalne warunki finansowe uległy poprawie, ponieważ presja inflacyjna zaczęła słabnąć

08 / 08 / 23
Samsung Galaxy A52

Badanie zalet i wad finansowania pari-passu на dzisiejszym rynku

Finansowanie pari-passu jest popularną elastyczną metodą finansowania w dzisiejszym świecie biznesu. Jego największą zaletą jest równe traktowanie inwestorów, co daje każdemu równe szanse na spłatę kapitału. Finansowanie pari-passu może być jednak bardziej złożone niż finansowanie koncesyjne i wiąże się z pewnym ryzykiem.

02 / 06 / 23
Samsung Galaxy A52

Straty platformy wirtualnej. Cyberprzestępczość.

Zbrodnia w świecie kryptowalut! Platforma Beanstock padła ofiarą cyberprzestępców, którzy ukradli prawie 200 milionów dolarów. Atakujący zaatakowali mechanizm zarządzania i przenieśli aktywa o wartości 182 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Incydent spowodował gwałtowny spadek wartości monety BEAN, ale cały rynek kryptowalut odnotował spadek.

30 / 05 / 23
Samsung Galaxy A52

RYZYKO KONCENTRACJI: SYTUACJA TYPOWA DLA 1999 R

Rosnący wpływ gigantów technologicznych na indeks S&P 500 budzi obawy o koncentrację. Pięć dużych spółek odpowiada za większość wzrostu indeksu, podczas gdy inne spółki osiągają gorsze wyniki. Inwestorzy są ostrożni ze względu na ryzyko recesji i wysokie mnożniki wyceny. Pomimo niepewności gospodarczej, giganci technologiczni nabierają rozpędu.

28 / 05 / 23