Mark Zuckerberg zadowoli mieszkańców i gości świata krypto zmianami na swojej stronie

Adrian Chrzanowski - 21 / stycznia / 22 352 Przegląd zmian, które Mark Zuckerberg wprowadzi do Meta

Meta, właścicielka Facebooka i Instagrama, wpada w szaleństwo kolekcjonerskiej cyfrowej kolekcji NFT o wartości 40 miliardów dolarów.

Według Financial Times. firma założona przez Marka Zuckerberga pracuje nad planem umożliwiającym użytkownikom tworzenie i sprzedaż NFT, starając się nie przegapić tego trendu, który obejmuje tysiące firm na całym świecie.

Facebook i Instagram przygotowują funkcję, która pozwoli użytkownikom wyświetlać swoje NFT na swoich profilach w mediach społecznościowych, a także pracują nad prototypem, który pomoże użytkownikom tworzyć lub wybijać kolekcjonerskie tokeny.

Według źródła z FT, Meta planuje również uruchomić rynek, na którym użytkownicy będą kupować i sprzedawać NFT.

Dominujące na tym rynku firmy, takie jak OpenSea, które osiąga 2,5% zysku na każdej sprzedaży, pozyskały w tym miesiącu 300 mln USD.

Tymczasem Coinbase, wiodąca amerykańska giełda kryptowalut, uruchamia własny rynek, podobnie jak Twitter i Reddit.

Inicjatywa pojawiła się po tym, jak dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, powiedział w zeszłym roku, że NFT mogą pewnego dnia zostać wykorzystane do wspierania rynku towarów cyfrowych w jego planowanym metaverse, świecie pełnym awatarów, w który firma inwestuje 10 miliardów dolarów rocznie.

Jednym z celów Meta jest pomoc artystom w zarabianiu na ich sztuce cyfrowej. W ostatnim czasie zainwestowano dużo pieniędzy w drogie limitowane kolekcje NFT, takie jak CryptoPunks i Bored Ape Yacht Club. Nabywcy tych ekskluzywnych kolekcji często zamieszczają swoje prace jako zdjęcia profilowe na Twitterze, aby zasygnalizować swój status online.

Cyfrowy portfel walutowy Facebooka, Novi, który został uruchomiony jako pilotażowy w październiku, prawdopodobnie będzie kluczowy dla planów, powiedziały źródła FT.

Co to są transakcje NFT?

Niewymienny token to specjalny rodzaj tokena kryptograficznego, który reprezentuje coś unikalnego i dlatego nie jest wymienialny sam w sobie. podobnie jak kryptowaluty, takie jak bitcoin.

NFT są unikatowe, niepodzielne, przenoszalne i mogące udowodnić swój niedobór.Ogólnie rzecz biorąc, reprezentują dzieła sztuki lub obrazy cyfrowe, których nie można powielić.

 


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
Przegląd zmian, które Mark Zuckerberg wprowadzi do Meta

Zrozumienie ryzyka w inwestycjach

Inwestowanie w aktywa rynku finansowego naraża Cię na szereg ryzyk. Mówimy o parze zwrot/ryzyko, ponieważ są one ze sobą nierozerwalnie związane.

25 / 04 / 23
Przegląd zmian, które Mark Zuckerberg wprowadzi do Meta

Jak innowacje w branży spożywczej generują duże zyski

Przegląd niektórych wielkich innowacji Quebecu w ekologicznej żywności i gotowaniu. Skupmy się nie na trendach, ale na wynikach badań i rozwoju, które obecnie można znaleźć na półkach sklepów spożywczych.

09 / 02 / 23
Przegląd zmian, które Mark Zuckerberg wprowadzi do Meta

Zarządzanie projektami: definicja, funkcjonowanie i przydatność

Zarządzanie projektami to pierwsza rzecz, którą musi wiedzieć każdy kierownik projektu, aby z powodzeniem realizować projekt. Przecież dzięki opanowaniu tego, czym jest zarządzanie projektami, można zaplanować odpowiednie działania we właściwym czasie.

24 / 01 / 23
Przegląd zmian, które Mark Zuckerberg wprowadzi do Meta

Rynek akcji: jakie informacje należy ignorować?

Patrząc na giełdę z perspektywy inwestora, łatwo zauważyć, że każda nowa informacja na rynku powoduje duży szum. Czasami jest tyle szumu, że trudno uchwycić istotę.

23 / 12 / 22
Przegląd zmian, które Mark Zuckerberg wprowadzi do Meta

Akcje Alphabet mogą nabrać tempa w najbliższych tygodniach

Akcje Alphabet (GOOGLE) nie uniknęły gwałtownego wzrostu niechęci do ryzyka w pierwszej połowie czerwca, spowodowanego obawami przed recesją. Akcje spadły o ponad 10%, aby powrócić do najniższego poziomu z poprzedniego miesiąca-do około 2050 USD.

21 / 07 / 22
Przegląd zmian, które Mark Zuckerberg wprowadzi do Meta

Euro Dolar Deflaguje i spada poniżej 1,0300

Gwałtowne przyspieszenie w dół dla dolara euro, osiągając kluczowe wsparcie 1,0300 po gwałtownym wzroście popytu na dolary amerykańskie po zmianie nastrojów na ryzyko.

08 / 07 / 22