Amsterdam (ANP) - pracownicy branży hotelarskiej znacznie się poprawią w nadchodzących latach

Adrian Chrzanowski - 06 / lutego / 22 421 pracownicy branży

Amsterdam (ANP) - pracownicy branży hotelarskiej znacznie się poprawią w nadchodzących latach. Niektórzy pracownicy otrzymają podwyżkę wynagrodzeń o ponad 5% w tym i następnym roku, a inni pracownicy otrzymają 4% więcej. Płace młodych ludzi poniżej 21 roku życia wzrosną o 10-20%.
Koninklijke Horeca Nederland (KHN) oraz związki FNV Horeca i CNV Wakmensen osiągnęły w piątek porozumienie w sprawie nowej zbiorowej umowy o pracę dla horeca na ten i 2023 rok. Proponowane podwyżki płac są zgodne z wymaganiami rynku.


3,4% w kwietniu

Specjaliści, którzy nie otrzymali jeszcze ostatecznej pensji, otrzymają podwyżkę płac o 3,4% od 1 kwietnia i 2% od 1 stycznia 2023 r. Pracownicy, którzy przekroczyli ostateczne wynagrodzenie i przepracowali 24 miesiące, otrzymują podwyżkę płac o 2% od 1 kwietnia i kolejne 2% od 1 stycznia 2023 r.

Oprócz podwyżek płac od 2023 r.obowiązywać będzie stała stawka okresowa w wysokości 2%, jeśli pracownik zajmuje to samo stanowisko w pełnym roku kalendarzowym. Periodyki te zostały włączone do nowego budynku od 1 stycznia 2023 roku. Pracodawca może również dokonać własnej oceny za pomocą własnego wynagrodzenia za pracę zamiast ustalonych 2%.


Płace młodzieży

Płace młodzieży dla niewykwalifikowanych pracowników i studentów wzrosną od 1 września 2022 r.poprzez zastosowanie stóp procentowych dla młodzieży na podstawie zbiorowej umowy o pracę zamiast odsetek ustawowej płacy minimalnej. W rezultacie płace młodych ludzi w wieku poniżej 21 lat rosną o 10-20%.

Ponadto od 2023 r. pracownicy otrzymają budżet w wysokości 150 euro rocznie na rozwój osobisty. Ponadto większy nacisk kładzie się na równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Odtąd zmiana i harmonogram pracy powinny być znane co najmniej trzy tygodnie wcześniej. Harmonogram powinien również koncentrować się na stałych dniach odpoczynku i regularnie na dwóch kolejnych cotygodniowych dniach odpoczynku. Obowiązujące prawo do nie umawiania się na weekendy pozostaje w mocy.

"Pozytywny krok"

Strony mówią o ważnym i pozytywnym kroku w czasach, gdy branża hotelarska bardzo potrzebuje personelu. Branża hotelarska boryka się z trudnościami ze względu na środki koronne i napięty rynek pracy.

CNV Wakmensen jest bardzo zadowolony z chęci KHN do osiągnięcia dobrego układu zbiorowego. "Najpierw ścisła Izolacja, a następnie w wyniku negocjacji zbiorowych nadal są gotowi podnieść płace o 3,4%. Jestem pod wrażeniem " - powiedziała negocjatorka CNV Jacqueline Twerda. Edwin vlek, menedżer sektora FNV Horeca, jest również zadowolony z osiągniętego wyniku.


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
pracownicy branży

Zrozumienie ryzyka w inwestycjach

Inwestowanie w aktywa rynku finansowego naraża Cię na szereg ryzyk. Mówimy o parze zwrot/ryzyko, ponieważ są one ze sobą nierozerwalnie związane.

25 / 04 / 23
pracownicy branży

Jak innowacje w branży spożywczej generują duże zyski

Przegląd niektórych wielkich innowacji Quebecu w ekologicznej żywności i gotowaniu. Skupmy się nie na trendach, ale na wynikach badań i rozwoju, które obecnie można znaleźć na półkach sklepów spożywczych.

09 / 02 / 23
pracownicy branży

Zarządzanie projektami: definicja, funkcjonowanie i przydatność

Zarządzanie projektami to pierwsza rzecz, którą musi wiedzieć każdy kierownik projektu, aby z powodzeniem realizować projekt. Przecież dzięki opanowaniu tego, czym jest zarządzanie projektami, można zaplanować odpowiednie działania we właściwym czasie.

24 / 01 / 23
pracownicy branży

Rynek akcji: jakie informacje należy ignorować?

Patrząc na giełdę z perspektywy inwestora, łatwo zauważyć, że każda nowa informacja na rynku powoduje duży szum. Czasami jest tyle szumu, że trudno uchwycić istotę.

23 / 12 / 22
pracownicy branży

Akcje Alphabet mogą nabrać tempa w najbliższych tygodniach

Akcje Alphabet (GOOGLE) nie uniknęły gwałtownego wzrostu niechęci do ryzyka w pierwszej połowie czerwca, spowodowanego obawami przed recesją. Akcje spadły o ponad 10%, aby powrócić do najniższego poziomu z poprzedniego miesiąca-do około 2050 USD.

21 / 07 / 22
pracownicy branży

Euro Dolar Deflaguje i spada poniżej 1,0300

Gwałtowne przyspieszenie w dół dla dolara euro, osiągając kluczowe wsparcie 1,0300 po gwałtownym wzroście popytu na dolary amerykańskie po zmianie nastrojów na ryzyko.

08 / 07 / 22