Amsterdam (ANP) - pracownicy branży hotelarskiej znacznie się poprawią w nadchodzących latach

Adrian Chrzanowski - 06 / February / 22 499 pracownicy branży

Amsterdam (ANP) - pracownicy branży hotelarskiej znacznie się poprawią w nadchodzących latach. Niektórzy pracownicy otrzymają podwyżkę wynagrodzeń o ponad 5% w tym i następnym roku, a inni pracownicy otrzymają 4% więcej. Płace młodych ludzi poniżej 21 roku życia wzrosną o 10-20%.
Koninklijke Horeca Nederland (KHN) oraz związki FNV Horeca i CNV Wakmensen osiągnęły w piątek porozumienie w sprawie nowej zbiorowej umowy o pracę dla horeca na ten i 2023 rok. Proponowane podwyżki płac są zgodne z wymaganiami rynku.


3,4% w kwietniu

Specjaliści, którzy nie otrzymali jeszcze ostatecznej pensji, otrzymają podwyżkę płac o 3,4% od 1 kwietnia i 2% od 1 stycznia 2023 r. Pracownicy, którzy przekroczyli ostateczne wynagrodzenie i przepracowali 24 miesiące, otrzymują podwyżkę płac o 2% od 1 kwietnia i kolejne 2% od 1 stycznia 2023 r.

Oprócz podwyżek płac od 2023 r.obowiązywać będzie stała stawka okresowa w wysokości 2%, jeśli pracownik zajmuje to samo stanowisko w pełnym roku kalendarzowym. Periodyki te zostały włączone do nowego budynku od 1 stycznia 2023 roku. Pracodawca może również dokonać własnej oceny za pomocą własnego wynagrodzenia za pracę zamiast ustalonych 2%.


Płace młodzieży

Płace młodzieży dla niewykwalifikowanych pracowników i studentów wzrosną od 1 września 2022 r.poprzez zastosowanie stóp procentowych dla młodzieży na podstawie zbiorowej umowy o pracę zamiast odsetek ustawowej płacy minimalnej. W rezultacie płace młodych ludzi w wieku poniżej 21 lat rosną o 10-20%.

Ponadto od 2023 r. pracownicy otrzymają budżet w wysokości 150 euro rocznie na rozwój osobisty. Ponadto większy nacisk kładzie się na równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Odtąd zmiana i harmonogram pracy powinny być znane co najmniej trzy tygodnie wcześniej. Harmonogram powinien również koncentrować się na stałych dniach odpoczynku i regularnie na dwóch kolejnych cotygodniowych dniach odpoczynku. Obowiązujące prawo do nie umawiania się na weekendy pozostaje w mocy.

"Pozytywny krok"

Strony mówią o ważnym i pozytywnym kroku w czasach, gdy branża hotelarska bardzo potrzebuje personelu. Branża hotelarska boryka się z trudnościami ze względu na środki koronne i napięty rynek pracy.

CNV Wakmensen jest bardzo zadowolony z chęci KHN do osiągnięcia dobrego układu zbiorowego. "Najpierw ścisła Izolacja, a następnie w wyniku negocjacji zbiorowych nadal są gotowi podnieść płace o 3,4%. Jestem pod wrażeniem " - powiedziała negocjatorka CNV Jacqueline Twerda. Edwin vlek, menedżer sektora FNV Horeca, jest również zadowolony z osiągniętego wyniku.


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
pracownicy branży

Pięć kroków do udanych inwestycji w nieruchomości, nawet w czasie kryzysu

Jeśli wybrałeś już ścieżkę pasywnego dochodu i zachowania kapitału, to prędzej czy później Twoje kroki poprowadzą Cię na ścieżkę zwaną „inwestowaniem w nieruchomości”.

07 / 09 / 23
pracownicy branży

Czy Bank Japonii zaostrzy politykę?Prognozy dziewięciu głównych banków Japonii

Komitet Polityki Pieniężnej (MPC) Banku Japonii zbierze się w piątek, 1 września. Czy Bank Japonii zaostrzy politykę w piątek?

29 / 08 / 23
pracownicy branży

Globalna gospodarka będzie nadal zwalniać pomimo oznak odporności i wznowienia aktywności w Chinach

Gdzie indziej, nagłe ponowne zaangażowanie Chin w świat przygotowuje grunt pod szybkie ożywienie aktywności gospodarczej. Globalne warunki finansowe uległy poprawie, ponieważ presja inflacyjna zaczęła słabnąć

08 / 08 / 23
pracownicy branży

Badanie zalet i wad finansowania pari-passu на dzisiejszym rynku

Finansowanie pari-passu jest popularną elastyczną metodą finansowania w dzisiejszym świecie biznesu. Jego największą zaletą jest równe traktowanie inwestorów, co daje każdemu równe szanse na spłatę kapitału. Finansowanie pari-passu może być jednak bardziej złożone niż finansowanie koncesyjne i wiąże się z pewnym ryzykiem.

02 / 06 / 23
pracownicy branży

Straty platformy wirtualnej. Cyberprzestępczość.

Zbrodnia w świecie kryptowalut! Platforma Beanstock padła ofiarą cyberprzestępców, którzy ukradli prawie 200 milionów dolarów. Atakujący zaatakowali mechanizm zarządzania i przenieśli aktywa o wartości 182 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Incydent spowodował gwałtowny spadek wartości monety BEAN, ale cały rynek kryptowalut odnotował spadek.

30 / 05 / 23
pracownicy branży

RYZYKO KONCENTRACJI: SYTUACJA TYPOWA DLA 1999 R

Rosnący wpływ gigantów technologicznych na indeks S&P 500 budzi obawy o koncentrację. Pięć dużych spółek odpowiada za większość wzrostu indeksu, podczas gdy inne spółki osiągają gorsze wyniki. Inwestorzy są ostrożni ze względu na ryzyko recesji i wysokie mnożniki wyceny. Pomimo niepewności gospodarczej, giganci technologiczni nabierają rozpędu.

28 / 05 / 23