★★★★★

Konflikt na Ukrainie zwrócił uwagę na kryptowaluty

Adrian Chrzanowski - 04 / marca / 22 248 Konflikt i uwaga na kryptowaluty

Rosji Rosji, prowadząc operację wojskową na Ukrainie, jest to, czy Rosja może korzystać z kryptowalut, takich jak Bitcoin, aby uniknąć sankcji? - pisze CNBC.

Istnieją pewne trudności w korzystaniu z kryptowalut w tym celu: po pierwsze, możliwość śledzenia blockchain,a po drugie, brak płynności. Trwa również debata na temat tego, czy Bitcoin w końcu otrzymał status "cyfrowego złota".

Wyjaśnijmy te punkty bardziej szczegółowo.

Jak wiadomo, zachodnie sankcje doprowadziły do upadku rosyjskiego rubla, po czym pojawiła się debata na temat tego, czy kryptowaluty, zwłaszcza Bitcoin, mogą stać się sposobem na uniknięcie ograniczeń dla tych, którzy są na "czarnych" listach sankcji. Wynika to z faktu, że Bitcoin i inne waluty cyfrowe są zdecentralizowane, co oznacza, że nie są emitowane ani kontrolowane przez agencję rządową, taką jak bank centralny. Ale są też "pułapki". Blockchain, technologia stojąca za Bitcoinem, jest publicznym rejestrem aktywności i można dość łatwo śledzić przepływ środków z jednego konta na drugie, co nie nadaje się do unikania sankcji.

"Największym nieporozumieniem na temat kryptowalut pozostaje to, że nie można ich wyśledzić i że są one głównie wykorzystywane do złych celów, co jest dalekie od prawdy" — powiedział Vijay Ayyar, wiceprezes ds.

Poza tym, według Ayyaara, rosyjscy oligarchowie i firmy nie mają płynności, aby łatwo przenosić swoje pieniądze.

"Płynność w kryptowalutach nadal stanowi niewielką część światowego rynku walutowego, a zatem przenoszenie dużych sum pieniędzy za pomocą kryptowaluty jest trudne".

Ponadto nie zapominaj, że w obecnej sytuacji giełdy kryptowalut, które działają w trudnych procesach i kodekach zachowań, bez wątpienia będą podwójnie czujne w odniesieniu do funduszy pochodzenia rosyjskiego" — powiedział Charles Hayter, dyrektor generalny firmy zajmującej się przetwarzaniem danych CryptoCompare.

Każdy Amerykanin i firma w USA są zobowiązani do przestrzegania prawa.

"Nie ma znaczenia, czy Twoja firma pracuje z dolarami, kryptowalutą, złotem, nieruchomościami, a nawet aktywami niefinansowymi. Przepisy dotyczące sankcji dotyczą wszystkich obywateli i przedsiębiorstw w USA " - powiedział w oświadczeniu Brian Armstrong, dyrektor generalny giełdy kryptowalut Coinbase (NASDAQ:COIN).

Zauważył również, że błędem byłoby sądzić, że firmy kryptowalutowe, takie jak Coinbase, nie będą przestrzegać prawa. "Dlatego sprawdzamy osoby rejestrujące się w naszych usługach na globalnych listach obserwacyjnych i blokujemy transakcje z adresów IP, które mogą należeć do osób lub organizacji objętych sankcjami".

Jednak według CryptoCompare, po rozpoczęciu operacji specjalnej Rosji na Ukrainie nastąpił wzrost wolumenu transakcji z rubla na Bitcoin i Tether (USDT), tak zwany stablkoin związany z dolarem. Można to postrzegać jako "ucieczkę do dolara w jakikolwiek możliwy sposób, w którym kryptowaluta jest tylko innym sposobem na zachowanie bogactwa", ponieważ Rubel gwałtownie spadł.

Jeśli chodzi o inną właściwość bitcoina-służyć jako tak zwane "cyfrowe złoto", czyli repozytorium wartości i aktywa schronienia w czasach zawirowań, wierność takiego przesłania nie została uzasadniona, ponieważ handel bitcoinem był skorelowany z aktywami ryzyka, w szczególności z akcjami.

I chociaż w tym tygodniu Bitcoin w ciągu jednego dnia dokonał ogromnego skoku, wznosząc się powyżej $44 tys., co wywołało spekulacje, że nadszedł jego czas jako schronienia aktywów, nie wszyscy eksperci się z tym zgadzają.

Bezpieczna przystań to aktywa, które zachowują swoją wartość podczas zawirowań rynkowych, a kryptowaluty zdecydowanie się wyprzedały, odkąd stało się jasne, że amerykański Fed zamierza podnieść stopę szybciej niż oczekiwano, co z kolei doprowadziło do wyprzedaży akcji. Możliwe jest, że Bitcoin będzie nadal się rozwijał, odbierając udział w rynku złota, ale może to zająć dużo czasu.

Wreszcie odpowiedź na trzecie pytanie brzmi: Czy technologia blockchain udowodniła swoją przydatność? może być dwojaki: z jednej strony taka metoda jest bardziej skuteczna ze względu na brak pośredników w przepływie pieniędzy, w przeciwieństwie do tradycyjnych transakcji finansowych. Ale wiele kryptowalut nadal cierpi z powodu wysokich opłat i niskiej prędkości transakcji i nie zostało jeszcze rozpowszechnionych w celach takich jak płatności.


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
Konflikt i uwaga na kryptowaluty

Zarządzanie projektami: definicja, funkcjonowanie i przydatność

Zarządzanie projektami to pierwsza rzecz, którą musi wiedzieć każdy kierownik projektu, aby z powodzeniem realizować projekt. Przecież dzięki opanowaniu tego, czym jest zarządzanie projektami, można zaplanować odpowiednie działania we właściwym czasie.

24 / 01 / 23
Konflikt i uwaga na kryptowaluty

Rynek akcji: jakie informacje należy ignorować?

Patrząc na giełdę z perspektywy inwestora, łatwo zauważyć, że każda nowa informacja na rynku powoduje duży szum. Czasami jest tyle szumu, że trudno uchwycić istotę.

23 / 12 / 22
Konflikt i uwaga na kryptowaluty

Akcje Alphabet mogą nabrać tempa w najbliższych tygodniach

Akcje Alphabet (GOOGLE) nie uniknęły gwałtownego wzrostu niechęci do ryzyka w pierwszej połowie czerwca, spowodowanego obawami przed recesją. Akcje spadły o ponad 10%, aby powrócić do najniższego poziomu z poprzedniego miesiąca-do około 2050 USD.

21 / 07 / 22
Konflikt i uwaga na kryptowaluty

Euro Dolar Deflaguje i spada poniżej 1,0300

Gwałtowne przyspieszenie w dół dla dolara euro, osiągając kluczowe wsparcie 1,0300 po gwałtownym wzroście popytu na dolary amerykańskie po zmianie nastrojów na ryzyko.

08 / 07 / 22
Konflikt i uwaga na kryptowaluty

Najlepsze inwestycje, na których należy się skoncentrować w 2022 r

Najlepsze inwestycje, to nieruchomości i ubezpieczenia nowej generacji, kryptowaluty, wynajem mebli, fundusze strukturyzowane, private equity, metaverse, inwestycje w innowacyjne sektory i zrównoważony SCPI.

28 / 06 / 22
Konflikt i uwaga na kryptowaluty

Kontrakty terminowe na ropę Brent - lipiec 2022 (LCON2)

Dostęp do wykresów CFD dla kontraktów terminowych na ropę Brent w czasie rzeczywistym. Masz możliwość zmiany wyglądu wykresów, zmieniając skalę, typ wykresu, skalę oraz dodając własne analizy i wykresy niestandardowe. Możesz także zapisywać swoje analizy i tworzyć własne systemy. Aby zobaczyć pełną listę promocji, wybierz „Narzędzia” u góry menu.

30 / 05 / 22