★★★★★

Konflikt na Ukrainie zwrócił uwagę na kryptowaluty

Adrian Chrzanowski - 04 / March / 22 369 Konflikt i uwaga na kryptowaluty

Rosji Rosji, prowadząc operację wojskową na Ukrainie, jest to, czy Rosja może korzystać z kryptowalut, takich jak Bitcoin, aby uniknąć sankcji? - pisze CNBC.

Istnieją pewne trudności w korzystaniu z kryptowalut w tym celu: po pierwsze, możliwość śledzenia blockchain,a po drugie, brak płynności. Trwa również debata na temat tego, czy Bitcoin w końcu otrzymał status "cyfrowego złota".

Wyjaśnijmy te punkty bardziej szczegółowo.

Jak wiadomo, zachodnie sankcje doprowadziły do upadku rosyjskiego rubla, po czym pojawiła się debata na temat tego, czy kryptowaluty, zwłaszcza Bitcoin, mogą stać się sposobem na uniknięcie ograniczeń dla tych, którzy są na "czarnych" listach sankcji. Wynika to z faktu, że Bitcoin i inne waluty cyfrowe są zdecentralizowane, co oznacza, że nie są emitowane ani kontrolowane przez agencję rządową, taką jak bank centralny. Ale są też "pułapki". Blockchain, technologia stojąca za Bitcoinem, jest publicznym rejestrem aktywności i można dość łatwo śledzić przepływ środków z jednego konta na drugie, co nie nadaje się do unikania sankcji.

"Największym nieporozumieniem na temat kryptowalut pozostaje to, że nie można ich wyśledzić i że są one głównie wykorzystywane do złych celów, co jest dalekie od prawdy" — powiedział Vijay Ayyar, wiceprezes ds.

Poza tym, według Ayyaara, rosyjscy oligarchowie i firmy nie mają płynności, aby łatwo przenosić swoje pieniądze.

"Płynność w kryptowalutach nadal stanowi niewielką część światowego rynku walutowego, a zatem przenoszenie dużych sum pieniędzy za pomocą kryptowaluty jest trudne".

Ponadto nie zapominaj, że w obecnej sytuacji giełdy kryptowalut, które działają w trudnych procesach i kodekach zachowań, bez wątpienia będą podwójnie czujne w odniesieniu do funduszy pochodzenia rosyjskiego" — powiedział Charles Hayter, dyrektor generalny firmy zajmującej się przetwarzaniem danych CryptoCompare.

Każdy Amerykanin i firma w USA są zobowiązani do przestrzegania prawa.

"Nie ma znaczenia, czy Twoja firma pracuje z dolarami, kryptowalutą, złotem, nieruchomościami, a nawet aktywami niefinansowymi. Przepisy dotyczące sankcji dotyczą wszystkich obywateli i przedsiębiorstw w USA " - powiedział w oświadczeniu Brian Armstrong, dyrektor generalny giełdy kryptowalut Coinbase (NASDAQ:COIN).

Zauważył również, że błędem byłoby sądzić, że firmy kryptowalutowe, takie jak Coinbase, nie będą przestrzegać prawa. "Dlatego sprawdzamy osoby rejestrujące się w naszych usługach na globalnych listach obserwacyjnych i blokujemy transakcje z adresów IP, które mogą należeć do osób lub organizacji objętych sankcjami".

Jednak według CryptoCompare, po rozpoczęciu operacji specjalnej Rosji na Ukrainie nastąpił wzrost wolumenu transakcji z rubla na Bitcoin i Tether (USDT), tak zwany stablkoin związany z dolarem. Można to postrzegać jako "ucieczkę do dolara w jakikolwiek możliwy sposób, w którym kryptowaluta jest tylko innym sposobem na zachowanie bogactwa", ponieważ Rubel gwałtownie spadł.

Jeśli chodzi o inną właściwość bitcoina-służyć jako tak zwane "cyfrowe złoto", czyli repozytorium wartości i aktywa schronienia w czasach zawirowań, wierność takiego przesłania nie została uzasadniona, ponieważ handel bitcoinem był skorelowany z aktywami ryzyka, w szczególności z akcjami.

I chociaż w tym tygodniu Bitcoin w ciągu jednego dnia dokonał ogromnego skoku, wznosząc się powyżej $44 tys., co wywołało spekulacje, że nadszedł jego czas jako schronienia aktywów, nie wszyscy eksperci się z tym zgadzają.

Bezpieczna przystań to aktywa, które zachowują swoją wartość podczas zawirowań rynkowych, a kryptowaluty zdecydowanie się wyprzedały, odkąd stało się jasne, że amerykański Fed zamierza podnieść stopę szybciej niż oczekiwano, co z kolei doprowadziło do wyprzedaży akcji. Możliwe jest, że Bitcoin będzie nadal się rozwijał, odbierając udział w rynku złota, ale może to zająć dużo czasu.

Wreszcie odpowiedź na trzecie pytanie brzmi: Czy technologia blockchain udowodniła swoją przydatność? może być dwojaki: z jednej strony taka metoda jest bardziej skuteczna ze względu na brak pośredników w przepływie pieniędzy, w przeciwieństwie do tradycyjnych transakcji finansowych. Ale wiele kryptowalut nadal cierpi z powodu wysokich opłat i niskiej prędkości transakcji i nie zostało jeszcze rozpowszechnionych w celach takich jak płatności.


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
Konflikt i uwaga na kryptowaluty

Pięć kroków do udanych inwestycji w nieruchomości, nawet w czasie kryzysu

Jeśli wybrałeś już ścieżkę pasywnego dochodu i zachowania kapitału, to prędzej czy później Twoje kroki poprowadzą Cię na ścieżkę zwaną „inwestowaniem w nieruchomości”.

07 / 09 / 23
Konflikt i uwaga na kryptowaluty

Czy Bank Japonii zaostrzy politykę?Prognozy dziewięciu głównych banków Japonii

Komitet Polityki Pieniężnej (MPC) Banku Japonii zbierze się w piątek, 1 września. Czy Bank Japonii zaostrzy politykę w piątek?

29 / 08 / 23
Konflikt i uwaga na kryptowaluty

Globalna gospodarka będzie nadal zwalniać pomimo oznak odporności i wznowienia aktywności w Chinach

Gdzie indziej, nagłe ponowne zaangażowanie Chin w świat przygotowuje grunt pod szybkie ożywienie aktywności gospodarczej. Globalne warunki finansowe uległy poprawie, ponieważ presja inflacyjna zaczęła słabnąć

08 / 08 / 23
Konflikt i uwaga na kryptowaluty

Badanie zalet i wad finansowania pari-passu на dzisiejszym rynku

Finansowanie pari-passu jest popularną elastyczną metodą finansowania w dzisiejszym świecie biznesu. Jego największą zaletą jest równe traktowanie inwestorów, co daje każdemu równe szanse na spłatę kapitału. Finansowanie pari-passu może być jednak bardziej złożone niż finansowanie koncesyjne i wiąże się z pewnym ryzykiem.

02 / 06 / 23
Konflikt i uwaga na kryptowaluty

Straty platformy wirtualnej. Cyberprzestępczość.

Zbrodnia w świecie kryptowalut! Platforma Beanstock padła ofiarą cyberprzestępców, którzy ukradli prawie 200 milionów dolarów. Atakujący zaatakowali mechanizm zarządzania i przenieśli aktywa o wartości 182 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Incydent spowodował gwałtowny spadek wartości monety BEAN, ale cały rynek kryptowalut odnotował spadek.

30 / 05 / 23
Konflikt i uwaga na kryptowaluty

RYZYKO KONCENTRACJI: SYTUACJA TYPOWA DLA 1999 R

Rosnący wpływ gigantów technologicznych na indeks S&P 500 budzi obawy o koncentrację. Pięć dużych spółek odpowiada za większość wzrostu indeksu, podczas gdy inne spółki osiągają gorsze wyniki. Inwestorzy są ostrożni ze względu na ryzyko recesji i wysokie mnożniki wyceny. Pomimo niepewności gospodarczej, giganci technologiczni nabierają rozpędu.

28 / 05 / 23