Recenzja JBL Quantum 800

Adrian Chrzanowski - 13 / April / 20 804 JBL Quantum 800

Pełny zestaw dźwięku.
Mieliśmy już recenzję JBL Quantum ONE - najbardziej wyrafinowanego zestawu słuchawkowego do gier tej marki:
Audio, Recenzje
Recenzja zestawu słuchawkowego do gier JBL Quantum ONE
Paweł Bagienski
22 styczeń 2021
Quantum 800 jest również wyposażony w dźwięk przestrzenny 7.1, ale bez dodatkowych gagów, takich jak śledzenie ruchu głowy lub czujnik skanujący ucho. To tylko najwyższej jakości zestaw słuchawkowy JBL z wysokiej jakości dźwiękiem, ale przede wszystkim.
Design
Zewnętrznie Quantum 800 jest bardzo podobny do innych zestawów słuchawkowych z tej serii, a nawet łatwo je pomylić. Charakterystyczną cechą modelu 800 są srebrne kubki. W przeciwnym razie są to dość masywne słuchawki z przyjemnie miękkimi nausznikami.
Jest tu trochę podświetlenia: logo na środku słuchawki i mały pierścień wokół. A wielokolorowe poświaty mają nawet zalety: wskazanie pokazuje status połączenia z urządzeniami bezprzewodowymi. Materiały i montaż wyglądają niezawodnie, nie ma poczucia, że coś można łatwo złamać.
Przycisk
Główne przyciski sterujące znajdują się na lewym kubku: redukcja szumów, Regulacja czatu/gry, pokrętło głośności i przycisk zasilania mikrofonu. Istnieją również dwa złącza: "jack" 3,5 mm i USB Type-C.
Na prawym kubku znajdują się przyciski zasilania i parowania Bluetooth. Istnieje niewielkie zamieszanie związane z regulacją głośności i balansu — są to dwa kółka o tym samym rozmiarze jeden nad drugim. Na ślepo często dostajesz się do kontroli czatu / gry, a nie do głośności. Oczywiście na kółkach są wycięcia o różnych rozmiarach, ale to i tak nie pomaga. Trzeba się przyzwyczaić.
Kompletowanie
W zestawie z JBL Quantum 800 znajduje się Kabel USB Type-C. Jest potrzebny tylko do ładowania. Niestety nie można jednocześnie słuchać i ładować zestawu słuchawkowego.
Kabel 3,5 mm jest wyposażony w mały pilot z regulacją głośności i przełącznikiem mikrofonu. Na kluczu USB znajduje się przycisk parowania. Nie jest już szczególnie niezwykły. Słuchawki mogą działać bez niego przez Bluetooth,ale wtedy nie będzie można regulować dźwięku za pomocą kółek.
Nawiasem mówiąc, Bluetooth doskonale przebija dwie ściany podczas pracy z telefonem. Mikrofon nieusuwalny, gumowany, uchylny. Jest bez redukcji szumów i, jak zwykle, ze średnim dźwiękiem.
Użycie i dźwięk
Zestaw słuchawkowy zaczyna działać natychmiast po podłączeniu klucza sprzętowego do komputera — nie trzeba instalować żadnych dodatkowych programów. I natychmiast daje piękny dźwięk stereo. Nawiasem mówiąc, zaskakująco redukcja szumów działa tutaj nieco lepiej niż w flagowym Quantum ONE.
Jeśli chcesz głośności 7.1 (a także dostosować podświetlenie i korektor), zainstaluj markowe oprogramowanie Quantum Engine. Nadal jest bardzo sprzeczny z innymi aplikacjami dźwiękowymi, ale tylko dzięki niemu można normalnie monitorować poziom naładowania baterii. Zestaw słuchawkowy działa przez około 12 godzin, co wystarczy na kilka lub trzy dni nie najbardziej aktywnej gry.
Dźwięk 7.1 wywołuje mieszane emocje: na początku jest nietypowy, ale szybko zaczyna go lubić, a chęć powrotu do stereo znika. Również w trybie 7.1 zaczynasz lepiej poruszać się po dźwięku. Na przykład w Call of Duty: Warzone tupot wroga jest odczuwalny na wszystkich poziomach, od razu wiesz, gdzie jest wróg. W Cyberpunk 2077 słychać całą różnorodność dźwięków, docierając gdzieś w centrum miasta: Radio w samochodzie, muzyka ze sklepów, głośne reklamy na całej ulicy.
Ilustracja: Svetlana Chuvileva / Wylsacom Media
Dźwięk jest bardzo miękki, przyjemny i głęboki, bez niezrozumiałych zniekształceń. Nawet zwykłe oglądanie strumienia staje się o wiele lepsze, pomimo braku wsparcia dla 7.1 tego samego "tweeta". Mówi się, że słuchawki bezprzewodowe zawsze mają opóźnienie dźwięku, ale bez względu na to, jak próbowałem, nigdy nie byłem w stanie go usłyszeć. Są szanse, że nadal jest, ale tak minimalna, że też jej nie zauważysz.
Werdykt
To dla mnie dziwne, ale JBL Quantum 800 podobał mi się bardziej niż Quantum ONE, o którym mówiłem wcześniej. Quantum 800 nie eksperymentuje, ale po prostu zapewnia wspaniały dźwięk. Są łatwe w obsłudze i wyglądają przyzwoicie.
Dla mnie Quantum 800 jest ciężki — gram dużo w gry, A 4-5 godzin siedzenia w nich jest nadal niewygodne, uszy zaczynają się pocić. Ale nawet w tym przypadku nie chcę ich usuwać, ponieważ dźwięk otacza, a hałas tłumi bodźce zewnętrzne.
Najbardziej znaczącym minusem jest niemożność słuchania Quantum 800 podczas ładowania. Cóż, cena 16 tysięcy rubli może również odstraszyć. Jeśli Bluetooth nie jest dla ciebie bardzo pryncypialny, model bezprzewodowy Quantum 600 będzie kosztował pięć tysięcy mniej.


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
JBL Quantum 800

Pięć kroków do udanych inwestycji w nieruchomości, nawet w czasie kryzysu

Jeśli wybrałeś już ścieżkę pasywnego dochodu i zachowania kapitału, to prędzej czy później Twoje kroki poprowadzą Cię na ścieżkę zwaną „inwestowaniem w nieruchomości”.

07 / 09 / 23
JBL Quantum 800

Czy Bank Japonii zaostrzy politykę?Prognozy dziewięciu głównych banków Japonii

Komitet Polityki Pieniężnej (MPC) Banku Japonii zbierze się w piątek, 1 września. Czy Bank Japonii zaostrzy politykę w piątek?

29 / 08 / 23
JBL Quantum 800

Globalna gospodarka będzie nadal zwalniać pomimo oznak odporności i wznowienia aktywności w Chinach

Gdzie indziej, nagłe ponowne zaangażowanie Chin w świat przygotowuje grunt pod szybkie ożywienie aktywności gospodarczej. Globalne warunki finansowe uległy poprawie, ponieważ presja inflacyjna zaczęła słabnąć

08 / 08 / 23
JBL Quantum 800

Badanie zalet i wad finansowania pari-passu на dzisiejszym rynku

Finansowanie pari-passu jest popularną elastyczną metodą finansowania w dzisiejszym świecie biznesu. Jego największą zaletą jest równe traktowanie inwestorów, co daje każdemu równe szanse na spłatę kapitału. Finansowanie pari-passu może być jednak bardziej złożone niż finansowanie koncesyjne i wiąże się z pewnym ryzykiem.

02 / 06 / 23
JBL Quantum 800

Straty platformy wirtualnej. Cyberprzestępczość.

Zbrodnia w świecie kryptowalut! Platforma Beanstock padła ofiarą cyberprzestępców, którzy ukradli prawie 200 milionów dolarów. Atakujący zaatakowali mechanizm zarządzania i przenieśli aktywa o wartości 182 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Incydent spowodował gwałtowny spadek wartości monety BEAN, ale cały rynek kryptowalut odnotował spadek.

30 / 05 / 23
JBL Quantum 800

RYZYKO KONCENTRACJI: SYTUACJA TYPOWA DLA 1999 R

Rosnący wpływ gigantów technologicznych na indeks S&P 500 budzi obawy o koncentrację. Pięć dużych spółek odpowiada za większość wzrostu indeksu, podczas gdy inne spółki osiągają gorsze wyniki. Inwestorzy są ostrożni ze względu na ryzyko recesji i wysokie mnożniki wyceny. Pomimo niepewności gospodarczej, giganci technologiczni nabierają rozpędu.

28 / 05 / 23