★★★★★

Jak innowacje w branży spożywczej generują duże zyski

Adrian Chrzanowski - 09 / lutego / 23 51 Innowacje w przemyśle spożywczym przynoszą realne rezultaty

Globalizacja zmusza firmy do wprowadzania innowacji i osiągania lepszych wyników, aby zająć należne im miejsce na półkach sklepów spożywczych. Półki sklepów spożywczych nie powiększają się, a konkurencja jest ostra - co roku pojawiają się tysiące nowych produktów spożywczych.

Innowacyjność jest więc niezbędna, by dobrze się rozwijać.

Nowe produkty są ważne zarówno dla konsumenta, jak i dla sprzedawcy i producenta.

Nowy produkt może pobudzić lojalnych klientów, wygenerować ruch w sklepie, poprawić wizualny wystrój sklepu dzięki nowym kolorom, nowym kształtom i wypromować marki z najwyższej półki.

Dla producenta żywności innowacja to szeroka i otwarta możliwość.

Począwszy od nowych, bardziej nadających się do recyklingu lub wielokrotnego użytku opakowań, po zmianę składu sztandarowego produktu, nie mówiąc już o stworzeniu zupełnie nowego produktu.

Korzyści dla producenta jest wiele: aktualizacja oferty, otwarcie nowych rynków i dostęp do nowych klientów, a przede wszystkim możliwość pozycjonowania swojej marki w bardziej niszowych rynkach.

Dla konsumentów innowacja oznacza odkrycia, nowe składniki, nowe przepisy, eksperymentowanie z nowymi metodami gotowania lub zamrażania, a wszystko to dlatego, że jedzenie jest synonimem przyjemności i dzielenia się.

Innowacja występuje w wielu formach

Kiedy mowa o innowacjach w dziedzinie żywności, najczęściej przychodzi nam na myśl to, co ludzie jedzą i co piją. Jednak bardzo często innowacje pozostają niewidoczne dla konsumenta.

Na przykład innowacje w przemyśle spożywczym dotyczą nowych metod produkcji.

Oto kilka przykładów.

Truskawki w zimie? W Quebecu jest takie powiedzenie: "Nie można jeść truskawek przez cały rok". Po całorocznej uprawie pomidorów przyszła kolej na lokalne truskawki, którymi można się cieszyć już w połowie stycznia!

Rząd Quebecu, chcąc być samowystarczalny żywnościowo, przedstawił programy pozwalające plantatorom szklarni korzystać ze specjalnych stawek za energię elektryczną, umożliwiając im uprawę produkowanej tu żywności przez cały rok.

Podkreślenie kluczowych składników, które uważano za proste, niezmienne i prawie nie zaskakujące, radykalnie zmieniło doświadczenia żywieniowe.

Na przykład wanilia jest złożoną przyprawą z ponad 500 cząsteczkami smakowymi, z których wszystkie mogą być wzmocnione w koncentratach. Nasiona rosnącej w tym kraju rośliny camelina są prażone i tłoczone na zimno, dzięki czemu powstaje olej roślinny o niezwykłych właściwościach odżywczych. Oliwa z oliwek ma pewną konkurencję!

A co z bubble tea, która od momentu powstania przeżyła meteoryczny wzrost?

Ale można było się nim cieszyć tylko w restauracjach lub sklepach specjalistycznych. Teraz do świata bubble tea wkroczyła firma z Quebecu, która wykorzystuje najlepsze składniki, takie jak czyste soki owocowe i najwyższej jakości naturalne napary herbaciane w wersjach gotowych do picia.

Ostatnio pojawiły się zupełnie nowe produkty: placek na bazie ciecierzycy, który można zrobić na patelni lub w piekarniku oraz lody warzywne, które można kupić w barze mlecznym!

Oczywiście zrównoważony rozwój jest tematem ożywionym przez bieżące wydarzenia, a przemysł spożywczy wspiera innowacje w zakresie gospodarki cyrkulacyjnej.

Kilka firm opracowało metody ponownego wykorzystania ziarna odpadowego, czyli resztek po produkcji piwa.

Z tego, co kiedyś było wyrzucane, powstają batony energetyczne, zdrowe napoje pełnowartościowe oraz mąka, którą można dodać do przepisów na ciasta, ciasteczka itp.

Innowacja = gospodarka

To, co jest fascynujące w przemyśle spożywczym, to jego nieskończona kreatywność w zaspokajaniu podstawowej potrzeby życiowej. Innowacyjność, charakterystyczna dla zdrowego przemysłu, zapewnia dostęp do produktów, które bywają tańsze i bardziej odżywcze.

Echa ostatnich kilku lat pokazały większą podatność niektórych segmentów społeczeństwa na dostęp do pożywnej, wysokiej jakości żywności.

Innowacyjność to także myślenie w kategoriach obecnych i przyszłych potrzeb.

Spróbuj dowiedzieć się o innowacjach następnym razem, gdy będziesz robić zakupy spożywcze!


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
Innowacje w przemyśle spożywczym przynoszą realne rezultaty

Jak innowacje w branży spożywczej generują duże zyski

Przegląd niektórych wielkich innowacji Quebecu w ekologicznej żywności i gotowaniu. Skupmy się nie na trendach, ale na wynikach badań i rozwoju, które obecnie można znaleźć na półkach sklepów spożywczych.

09 / 02 / 23
Innowacje w przemyśle spożywczym przynoszą realne rezultaty

Zarządzanie projektami: definicja, funkcjonowanie i przydatność

Zarządzanie projektami to pierwsza rzecz, którą musi wiedzieć każdy kierownik projektu, aby z powodzeniem realizować projekt. Przecież dzięki opanowaniu tego, czym jest zarządzanie projektami, można zaplanować odpowiednie działania we właściwym czasie.

24 / 01 / 23
Innowacje w przemyśle spożywczym przynoszą realne rezultaty

Rynek akcji: jakie informacje należy ignorować?

Patrząc na giełdę z perspektywy inwestora, łatwo zauważyć, że każda nowa informacja na rynku powoduje duży szum. Czasami jest tyle szumu, że trudno uchwycić istotę.

23 / 12 / 22
Innowacje w przemyśle spożywczym przynoszą realne rezultaty

Akcje Alphabet mogą nabrać tempa w najbliższych tygodniach

Akcje Alphabet (GOOGLE) nie uniknęły gwałtownego wzrostu niechęci do ryzyka w pierwszej połowie czerwca, spowodowanego obawami przed recesją. Akcje spadły o ponad 10%, aby powrócić do najniższego poziomu z poprzedniego miesiąca-do około 2050 USD.

21 / 07 / 22
Innowacje w przemyśle spożywczym przynoszą realne rezultaty

Euro Dolar Deflaguje i spada poniżej 1,0300

Gwałtowne przyspieszenie w dół dla dolara euro, osiągając kluczowe wsparcie 1,0300 po gwałtownym wzroście popytu na dolary amerykańskie po zmianie nastrojów na ryzyko.

08 / 07 / 22
Innowacje w przemyśle spożywczym przynoszą realne rezultaty

Najlepsze inwestycje, na których należy się skoncentrować w 2022 r

Najlepsze inwestycje, to nieruchomości i ubezpieczenia nowej generacji, kryptowaluty, wynajem mebli, fundusze strukturyzowane, private equity, metaverse, inwestycje w innowacyjne sektory i zrównoważony SCPI.

28 / 06 / 22