Treść aktualnego Listu Rynkowego z dnia 8 kwietnia 2022 r.:

Adrian Chrzanowski - 12 / kwietnia / 22 1150 Giełda przeżyła w zeszłym tygodniu punkt zwrotny.

Giełda przeżyła w zeszłym tygodniu punkt zwrotny. Inwestorzy z przerażeniem obserwowali rozwój wydarzeń na Ukrainie od tygodni, a przemówienia w tym tygodniu dwóch amerykańskich bankierów centralnych wzbudziły obawy o recesję. DAX upadł, ale do końca tygodnia był w stanie odzyskać siły. Możesz przeczytać, co dokładnie się za tym kryło w rozdziale 02.

Jeśli spojrzysz na akcje sprzedane w tym tygodniu, zauważysz pewien wzór. Które opiszę w Rozdziale 03 pod Analizą Nastrojów. Nastroje inwestorów są bardzo niejednoznaczne i moim zdaniem nie do końca odzwierciedlają to, co się dzieje. Podprądy są trudne do zauważenia.

Dzisiejsza prognoza w rozdziale 04 skupia się przede wszystkim na inflacji w Europie. Podczas gdy Stany Zjednoczone konsekwentnie reagują, Europa wciąż śpi.

W ciągu ostatnich kilku tygodni dostosowaliśmy już nasz portfel do zmienionych warunków bazowych. W tym tygodniu dokonaliśmy również dwóch zakupów, które pokazują tę zmianę. Ze względu na trudną sytuację dodałem do naszego przeglądu portfela dwie kolumny dotyczące inflacji i deglobalizacji. Możesz również przeczytać szczegóły w rozdziale 04.

Ponieważ klasyfikacja ze względu na koronę, inflację i lokalną gospodarkę jest dość skomplikowana dla każdej pozycji w naszym portfolio, zapraszam Was, drodzy klienci Heibel Ticker Plus, do omówienia odpowiednich powodów odpowiednich klasyfikacji w strumieniu wideo w poniedziałek. o 11 rano. Daj mi znać - chętnie za pośrednictwem Twittera na @StephanHeibel - jeśli jesteś zainteresowany takim wydarzeniem. Oczywiście nagrywałbym wtedy strumień i udostępniał go tym klientom, którzy nie mieli czasu.

A propos Twittera: Elon Musk jest obecnie największym udziałowcem Twittera. Mam nadzieję, że obudzi Twittera ze snu. Krótko wspomniałem o tym, co może robić w rozdziale 02 - wystarczy śledzić jego kanał na Twitterze ;-).

Dzisiejsze aktualizacje zawierają dwie rekomendacje kupna, a także szczegółowe wyjaśnienie struktury opcji zabezpieczeń, która została wykorzystana do utrzymywania ceny Flatex na boku przez kilka tygodni.

Dzisiejsze pytania czytelników dotyczą tematów pięciotygodniowego nastroju animusX, wyceny BioNTech, widma stagnacji oraz braku wiązek elektrycznych z Ukrainy dla przemysłu motoryzacyjnego.


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
Giełda przeżyła w zeszłym tygodniu punkt zwrotny.

Zrozumienie ryzyka w inwestycjach

Inwestowanie w aktywa rynku finansowego naraża Cię na szereg ryzyk. Mówimy o parze zwrot/ryzyko, ponieważ są one ze sobą nierozerwalnie związane.

25 / 04 / 23
Giełda przeżyła w zeszłym tygodniu punkt zwrotny.

Jak innowacje w branży spożywczej generują duże zyski

Przegląd niektórych wielkich innowacji Quebecu w ekologicznej żywności i gotowaniu. Skupmy się nie na trendach, ale na wynikach badań i rozwoju, które obecnie można znaleźć na półkach sklepów spożywczych.

09 / 02 / 23
Giełda przeżyła w zeszłym tygodniu punkt zwrotny.

Zarządzanie projektami: definicja, funkcjonowanie i przydatność

Zarządzanie projektami to pierwsza rzecz, którą musi wiedzieć każdy kierownik projektu, aby z powodzeniem realizować projekt. Przecież dzięki opanowaniu tego, czym jest zarządzanie projektami, można zaplanować odpowiednie działania we właściwym czasie.

24 / 01 / 23
Giełda przeżyła w zeszłym tygodniu punkt zwrotny.

Rynek akcji: jakie informacje należy ignorować?

Patrząc na giełdę z perspektywy inwestora, łatwo zauważyć, że każda nowa informacja na rynku powoduje duży szum. Czasami jest tyle szumu, że trudno uchwycić istotę.

23 / 12 / 22
Giełda przeżyła w zeszłym tygodniu punkt zwrotny.

Akcje Alphabet mogą nabrać tempa w najbliższych tygodniach

Akcje Alphabet (GOOGLE) nie uniknęły gwałtownego wzrostu niechęci do ryzyka w pierwszej połowie czerwca, spowodowanego obawami przed recesją. Akcje spadły o ponad 10%, aby powrócić do najniższego poziomu z poprzedniego miesiąca-do około 2050 USD.

21 / 07 / 22
Giełda przeżyła w zeszłym tygodniu punkt zwrotny.

Euro Dolar Deflaguje i spada poniżej 1,0300

Gwałtowne przyspieszenie w dół dla dolara euro, osiągając kluczowe wsparcie 1,0300 po gwałtownym wzroście popytu na dolary amerykańskie po zmianie nastrojów na ryzyko.

08 / 07 / 22