★★★★★

Nowe przejęcie Swissquote to ważny krok w kierunku ekspansji w Europie.

Adrian Chrzanowski - 12 / stycznia / 22 327 Dostawca usług finansowych online Swissquote rozwija się

Swissquote rozszerza globalną obecność, przejmuje Keytrade Bank Luxembourg

Dostawca usług finansowych online, Swissquote, ogłosił dziś, że nabył Keytrade Bank Luxembourg. Ostatnie przejęcie zostało dokonane za pośrednictwem filii Swissquote z siedzibą w Luksemburgu.

Działający z powodzeniem od 1999 roku, Keytrade Bank Luxembourg ma silną pozycję w regionie z około 8200 klientami. Co więcej, firma finansowa posiada aktywa o wartości prawie 1,7 miliarda euro.

Swissquote nazwał niedawne przejęcie ważnym krokiem w kierunku strategii ekspansji w Europie. Według dostawcy usług handlu finansowego Swissquote Bank Europe przejmie większość pracowników Keytrade Bank Luxembourg.

Oczekuje się, że wspomniana transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 r., pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych CSSF, EBC i FINMA. Cena zakupu nie została ujawniona

Marc Bürki, dyrektor generalny Swissquote, powiedział: „Przejmując Keytrade Bank Luxembourg wzmocnimy naszą europejską ekspansję. Ponadto będziemy nadal rozwijać naszą ofertę usługową pod kątem potrzeb klientów instytucjonalnych i prywatnych w Luksemburgu i Unii Europejskiej. Połączymy mocne strony obu instytucji, Swissquote Bank Europe i Keytrade Bank Luxembourg, aby stać się wyraźnym liderem w zakresie usług związanych z inwestycjami cyfrowymi w Luksemburgu.”

Ubiegłoroczny rozwój firmy

2021 pozostał aktywnym rokiem dla dostawcy usług obrotu wieloma aktywami. Firma rozszerzyła swoją ofertę produktową i wprowadziła kilka nowych usług, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. W rezultacie broker odnotował rekordowe liczby za pierwszą połowę 2021 r. Przychody netto Swissquote osiągnęły 264,4 mln CHF w pierwszej połowie 2021 r., czyli o 64,5% więcej w porównaniu do tego samego okresu w 2020 r. Ponadto w ubiegłym roku spółka podpisała trzyletnią umowę sponsorską z UEFA.

Jeśli chodzi o ostatnie przejęcie, firma dodała: „Więcej informacji o transakcji zostanie ujawnionych po opublikowaniu wyników Swissquote za cały rok 2021 w dniu 17 marca 2022 r.”.


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
Dostawca usług finansowych online Swissquote rozwija się

Akcje Alphabet mogą nabrać tempa w najbliższych tygodniach

Akcje Alphabet (GOOGLE) nie uniknęły gwałtownego wzrostu niechęci do ryzyka w pierwszej połowie czerwca, spowodowanego obawami przed recesją. Akcje spadły o ponad 10%, aby powrócić do najniższego poziomu z poprzedniego miesiąca-do około 2050 USD.

21 / 07 / 22
Dostawca usług finansowych online Swissquote rozwija się

Euro Dolar Deflaguje i spada poniżej 1,0300

Gwałtowne przyspieszenie w dół dla dolara euro, osiągając kluczowe wsparcie 1,0300 po gwałtownym wzroście popytu na dolary amerykańskie po zmianie nastrojów na ryzyko.

08 / 07 / 22
Dostawca usług finansowych online Swissquote rozwija się

Najlepsze inwestycje, na których należy się skoncentrować w 2022 r

Najlepsze inwestycje, to nieruchomości i ubezpieczenia nowej generacji, kryptowaluty, wynajem mebli, fundusze strukturyzowane, private equity, metaverse, inwestycje w innowacyjne sektory i zrównoważony SCPI.

28 / 06 / 22
Dostawca usług finansowych online Swissquote rozwija się

Kontrakty terminowe na ropę Brent - lipiec 2022 (LCON2)

Dostęp do wykresów CFD dla kontraktów terminowych na ropę Brent w czasie rzeczywistym. Masz możliwość zmiany wyglądu wykresów, zmieniając skalę, typ wykresu, skalę oraz dodając własne analizy i wykresy niestandardowe. Możesz także zapisywać swoje analizy i tworzyć własne systemy. Aby zobaczyć pełną listę promocji, wybierz „Narzędzia” u góry menu.

30 / 05 / 22
Dostawca usług finansowych online Swissquote rozwija się

Jak używać wskaźników wolumenu w handlu?

Jeśli handlujesz akcjami, giełda dostarcza informacji o wolumenie obrotu. Informacje te pozwalają zobaczyć, czy uczestnicy rynku wspierają trend cenowy. Na rynku forex sytuacja jest inna, ale inwestorzy nadal mogą uzyskać przegląd wolumenów.

25 / 05 / 22
Dostawca usług finansowych online Swissquote rozwija się

Ceny gazu ziemnego: prognozy na 2021

Rynki towarowe mogą być interesujące dla inwestorów z wielu powodów. Informują nas w szczególności o tym, jak inne rynki finansowe mogą się rozwijać w mniej lub bardziej bliskiej przyszłości.

19 / 05 / 22