Przegląd tagów wyszukiwania Apple AirTag

Adrian Chrzanowski - 20 / lutego / 20 627 Apple AirTag

Ok, AirTag, gdzie są moje klucze?
Mamy już recenzję AirTag na kanale. Jeśli nagle chcesz zobaczyć, jak wygląda na żywo-welcome:
I od razu chcę powiedzieć o moich pierwszych wrażeniach. Prawdopodobnie dla wielu miłośników technologii Apple jest to najcenniejsza informacja. Uwielbiam produkty firmy i każdy wywołuje pewne emocje, niezależnie od tego, czy jest to iPhone, iPad czy zegarek. Ale Apple ma również funkcje produktów. Na przykład jest to Apple TV. Stoi gdzieś tam obok telewizora i nie wywołuje ataku czułości-czarne pudełko, pokazuje Netflix i niech nic się nie zmienia. Pamiętam wszystkie moje MacBooki, opowiadam o cechach i funkcjach, ale jest mało prawdopodobne, aby powiedzieć, ile pamięci jest w Apple TV-choć nie pamiętam.
Lub podczas ogłoszenia AirPods Max aż gęsia skórka pobiegła — chciałem szybko zdobyć, rozpakować, spróbować. No i AirTag-och, fajnie, trzeba będzie zawiesić na kluczykach. Jeśli nie zapomnę zamówić.
Ilustracja: Svetlana Chuvileva / Wylsacom Media
Nie obchodzi mnie to — to tylko kolejny produkt-Funkcja Apple. Z pewnością firma zarobi mnóstwo pieniędzy na sprzedaży etykiet i akcesoriów, z pewnością rzecz zostanie zapisana w linii przez wiele lat, z pewnością konkurenci pożyczą designerskie odbiorniki Apple — jak to jest nie robić otworów w obudowie i sprzedawać walizki AirTag. Jeśli chcesz przyczepić się do kluczy, kup coś innego. Przypomnę, że w tagu Samsung SmartTag jest dziura!
Po lirycznym odwrocie przyjrzyjmy się bliżej Airtagowi.
Projektowanie, dostosowywanie, akcesoria
Biała tabletka z tyłu przypomina odtwarzacze iPod z przeszłości — równie szybko drapie, dosłownie o powietrze. Pod zdejmowanym tyłem znajduje się bateria zegarka CR2032. Deklarowany czas pracy wynosi około roku, kiedy nadejdzie czas wymiany baterii, iPhone powie Ci.
Etykieta obok iPhone ' a jest natychmiast rozpoznawana, sugeruje się jej dodanie i powiązanie z kontem. Następnie musisz przypisać jej cel-powiesić na kluczach, na torbie lub gdzieś indziej. Kilka tapów — i już wszystko gotowe. Wszystkie manipulacje etykietą muszą być wykonane ze zaktualizowanej aplikacji "lokalizator", etykiety znajdują się w zakładce"rzeczy".
Powiązanie etykiety z iCloud jest konieczne, aby inny użytkownik iPhone 'a (moim zdaniem od iPhone' a 11) mógł dołączyć smartfon do AirTag — wtedy zostaną wysłane informacje o lokalizacji. Jeśli pamiętasz, że chip działał w Samsungu ze Smarttagiem, sam sprawdziłem. Z Airtagem nie wyszło jeszcze szczegółowo (wakacje), wrócę z informacjami nieco później.
Siatka Apple jest zaszyfrowana-ponownie zaszyfrowana, istnieje wiele iphone ' ów na rękach, więc jeśli znajdziesz klucze z etykietą, zadaj sobie trud przymocowania jej do czujnika NFC. Szczegółowo o tym już mówiliśmy. Jeśli powiązasz etykietę w "lokalizatorze", możesz natychmiast wprowadzić wiadomość dla osoby, która znalazła Twoją Etykietę — gdzie zadzwonić lub napisać.
Różne akcesoria zostaną wydane po prostu morze, ale na razie oficjalne akcesoria Apple wywołują pewne otępienie. Etykieta kosztuje 2990 rubli (zestaw czterech tagów 9990 rubli), silikonowy wisiorek będzie kosztował 3290 rubli, czyli nieco droższy niż sam produkt. "AliExpress", pomóż szybko! Pilnie potrzebne są wisiorki wszystkich pasków za grosze.
Tak, oryginalny silikonowy wisiorek jest pięknie wykonany, nie ma pytań. Metalowy przycisk, wszystko jest tak schludne i fajne — ale zgadnij, dobrze jest kupić cztery znaki, wziąć parę, dać żonie, tacie lub mamie. Więc wszyscy będą tego potrzebować! Przyznaję Apple - bez względu na to, jak manewrujesz, nadal przynosisz pieniądze. Jednak tutaj i bez" Aliexpress " codziennie nowe ogłoszenia akcesoriów innych producentów, do końca roku te wisiorki i karabińczyki będą setki za wszelkie pieniądze.
Etykieta jest chroniona przed wodą zgodnie ze standardem IP67, może wytrzymać krótkotrwałe zanurzenie. Ale nie radzę ci tego specjalnie sprawdzać — każda technika nie lubi wody. Przy zakupie w sklepie Apple Store można zastosować grawerowanie. Na razie nie jest jasne, czy da się to zrobić w Rosji.
Kolejną ciekawą cechą AirTag jest to, że ma talent do przyklejania się do metalowych przedmiotów, takich jak lodówka. Nie jest jeszcze jasne, jak tego użyć.
Pro Ultra Wideband
Najważniejsze. Tutaj jest układ U1, gdzieś w Berlinie Etykieta podczas pracy ze smartfonem wykorzystuje Ultra Wideband — a promień wykrywania jest o rząd wielkości szerszy, a dokładność jest lepsza. W Rosji UWB jeszcze nie działa, więc omijamy NFC i Bluetooth. Tak wygląda ekran wyszukiwania z UWB. Dokładność wyszukiwania do centymetrów!
Sceptycy mówią, mówią, że kupowanie AirTag nie ma jeszcze sensu. Myślę, że najczęstszym zadaniem tagu wyszukiwania jest znalezienie czegoś w domu, kluczy i innych przedmiotów. A do tego Bluetooth wystarczy-dźwięk AirTag jest przeszywający, specjalnie próbował włożyć poduszkę pod sofę, wszystko jest doskonale słyszalne z każdego pomieszczenia.
Ilustracja: Svetlana Chuvileva / Wylsacom Media
Kiedy "dajemy" ultra Wideband, od razu umieszczę znak w samochodzie-wygodniej będzie szukać samochodu na parkingach w centrum handlowym. Nadal będzie można umieścić w walizce. Cóż, nie mam jeszcze innych pomysłów.
Werdykt
Oczywiście w kraju z grubą warstwą Klasy średniej 2990 rubli za etykietę i nieco więcej za zawieszenie i wszystko ze względu na "nie zapomnij kluczy" — to całkiem normalne wydatki. Nie chcę wydawać się nudny, ale w Rosji zestaw czterech tagów i zawieszek — a teraz okazuje się, że cena AirPods, a nawet AirPods Pro, A AirPods i tak są bardziej przydatne i potrzebne. I UWB jeszcze nie, rzecz funkcjonuje w połowie, bez najsłodszego Chipa.
Kiedy to wszystko powstrzymało miłośników technologii Apple w Rosji?
Nigdy. Tak długo, jak moja rekomendacja jest taka: weź jedną na próbę, zawieś ją na kluczach. A tam, popatrz, będzie u nas Ultra Wideband i polecimy w kosmos.
P. S. Jeśli masz pomysły na użycie etykiety-szczególnie jeśli są to szalone projekty-napisz w komentarzach.


Dla Twojego bezpieczeństwa stworzyliśmy czarną listę brokerów..


Komentarze (0)
Apple AirTag

Jak innowacje w branży spożywczej generują duże zyski

Przegląd niektórych wielkich innowacji Quebecu w ekologicznej żywności i gotowaniu. Skupmy się nie na trendach, ale na wynikach badań i rozwoju, które obecnie można znaleźć na półkach sklepów spożywczych.

09 / 02 / 23
Apple AirTag

Zarządzanie projektami: definicja, funkcjonowanie i przydatność

Zarządzanie projektami to pierwsza rzecz, którą musi wiedzieć każdy kierownik projektu, aby z powodzeniem realizować projekt. Przecież dzięki opanowaniu tego, czym jest zarządzanie projektami, można zaplanować odpowiednie działania we właściwym czasie.

24 / 01 / 23
Apple AirTag

Rynek akcji: jakie informacje należy ignorować?

Patrząc na giełdę z perspektywy inwestora, łatwo zauważyć, że każda nowa informacja na rynku powoduje duży szum. Czasami jest tyle szumu, że trudno uchwycić istotę.

23 / 12 / 22
Apple AirTag

Akcje Alphabet mogą nabrać tempa w najbliższych tygodniach

Akcje Alphabet (GOOGLE) nie uniknęły gwałtownego wzrostu niechęci do ryzyka w pierwszej połowie czerwca, spowodowanego obawami przed recesją. Akcje spadły o ponad 10%, aby powrócić do najniższego poziomu z poprzedniego miesiąca-do około 2050 USD.

21 / 07 / 22
Apple AirTag

Euro Dolar Deflaguje i spada poniżej 1,0300

Gwałtowne przyspieszenie w dół dla dolara euro, osiągając kluczowe wsparcie 1,0300 po gwałtownym wzroście popytu na dolary amerykańskie po zmianie nastrojów na ryzyko.

08 / 07 / 22
Apple AirTag

Najlepsze inwestycje, na których należy się skoncentrować w 2022 r

Najlepsze inwestycje, to nieruchomości i ubezpieczenia nowej generacji, kryptowaluty, wynajem mebli, fundusze strukturyzowane, private equity, metaverse, inwestycje w innowacyjne sektory i zrównoważony SCPI.

28 / 06 / 22